Grzejniki elektryczne Lucht-LHZ energooszczędne ogrzewanie elektryczne
  • top_img_sub

Projektowanie i instalacja ogrzewania elektrycznego

Projektowanie ogrzewania elektrycznego jest bardzo istotną czynnością przy budowie lub modernizacji budynków. Jeżeli nie posiadają Państwo takiego projektu, dla naszych klientów, wykonujemy go nieodpłatnie.

Z uwagi na fakt, iż zainstalowane ogrzewanie elektryczne musi być prawidłowo dobrane do każdego pomieszczenia indywidualnie, a dodatkowo musi spełniać określone wymagania wizualne niezbędna jest aktywna współpraca przyszłego użytkownika.

W celu prawidłowego doboru grzejników elektrycznych potrzebnych jest stosunkowo dużo informacji dotyczących obiektu przeznaczonego do ogrzania.

Oto niektóre z parametrów istotnych przy projektowaniu instalacji ogrzewania elektrycznego.

  • metraż i wysokość pomieszczeń,
  • rodzaj i powierzchnia okien,
  • rodzaj ocieplenia budynku,
  • odległość od parapetu do podłogi (celem prawidłowego doboru wysokości grzejnika),
  • wymiary nisz podokiennych (jeśli takie istnieją),
  • rodzaj sterowania grzejnikami elektrycznymi,

Do każdego projektu ogrzewania elektrycznego należy podejść indywidualnie biorąc też pod uwagę, w jakim regionie położony jest obiekt, dlatego uważamy że samodzielne obliczenie mocy grzejników na podstawie uśrednionych tabel mają większego sensu.

Bardzo ogólnie można założyć, iż w warunkach standartowych zapotrzebowanie na moc nominalną grzejnika elektrycznego to 80-100 kW na metr kwadratowy.

Ogrzewanie Elektryczne firmy Lucht-LHZ nie potrzebuje żadnej specjalnej instalacji elektrycznej, pracuje na napięciu 230V i jeśli instalacja wykonana jest zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami jest całkowicie wystarczająca. Standartowo instalacja taka powinna być wykonana przewodem miedzianym 3 x 2,5 mm2 i zabezpieczona bezpiecznikami 16 A na obwód.

Sterowania automatyczne proponowane przez nas są sterowaniami bezprzewodowymi i nie wymagają żadnej instalacji kablowej.

facebook